- TK Tomáš Kouřil - Váš partner v IT...

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Dnešní lidé se s počítači a internetem setkávají téměř všude, především děti ještě dříve, než začnou chodit do školy. Není tedy divu, že mnohdy rozumí počítačům lépe než jejich rodiče. Při jejich zvídavosti a snaze vše vyzkoušet však zapomínají na nástrahy, které na ně v počítačové síti číhají. Děti jsou velmi zvídavé a tak vyhledávají informace, nové hry, přátele. Při svém surfování pak mohou narazit i na stránky s agresivním, pornografickým, rasistickým či jiným závadným obsahem.

Děti si často neuvědomují, co všechno a komu sdělují. Stačí bez rozmyslu kliknout na tlačítko sdílení a fotky vašich dětí, popis jejich soukromých zážitků či názory na spolužáky se stanou dostupnými skutečně všem. Největším nebezpečím jsou především sociální sítě... Například na Facebooku si někteří lidé vytvářejí falešné účty a vydávají se za někoho, kým skutečně nejsou. Vaše 10letá holčička se pak může na sociální síti bavit s jinou 10letou holčičkou, která však může být ve skutečnosti pedofilní muž snažící se od vaší dcerky získat pod různými záminkami její fotky. Ještě horší situace může nastat, když se dítě ve své naivitě a důvěře sejde s člověkem, kterého zná jen z internetu, popřípadě mu sdělí další osobní informace.

Nabízím Vám poradenství v této oblasti zabezpečení jak pomocí tzv. rodičovských filtrů a zámků, tak pomocí kompletního softwarového řešení pro vzdálený dohled a kontrolu aktivit na PC. Tyto aplikace vyvíjí a nabízí řada firem, existují i aplikace pro chytré telefony a tablety. S tímto softwarem budete mít naprostý přehled o tom, čím se Vaše děti na internetu baví, jaký čas na internetu tráví, a jestli jim nehrozí nějaké kybernetické nebezpečí.

 
© Tomáš Kouřil. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky